ספירולינה טרייה

אם אתם אוהבי ספירולינה וכבר יודעים את יתרונותיה וצורכים אותה, יכול להיות שמתישהו תהיתם האם ספירולינה טרייה קיימת, ובכן, כן, ישנה את האפשרות לצרוך ספירולינה טרייה, אז איך בדיוק ומה הן היתרונות של אצה טרייה לעומת אצה מיובשת בקפסולה או באבקה. ?RAWוהאם כבר שמעתם על שיטת ייבוש הספירולינה שלרוב מגיעה אלינו בתצורה של אבקה, קפסולה, טבלייה או אבקה גבשושית וספירלית הן התצורות הכי מוכרות בשוק ויש להן את את החסרונות והיתרונות שלהן. ככל שמכירים יותר מקור מזון, לומדים אותו מחקרית ומבצעים בו ניסויים על מנת ללמוד כיצד לעבד אותו ברמה כזו שהפגיעה באיכויות המינרליות, הויטמיניות והחלבוניות שלו מצומצמת ככל האפשר.

צילום: מאגר תמונות 123RF

ספירולינה טרייה מה היא?

ספירולינה טרייה היא כזו שהוקפאה בעודה טרייה תחת תנאי הקפאה מסויימים ובכך תשמור על מיטב ערכייה התזונתיים.

בשיטה כזו הספירולינה תבטיח יותר את מתנותיה מבלי שילכו לאיבוד תכונות ביו-אקטיביות נחוצות, לעומת איבוד רב של נוגדי החמצון, החלבונים, המינרלים והויטמינים שקורה בתהליך ייבוש האצה בחום גבוה, שזה לרוב מה שקורה כיום עם אצת הספירולינה בשוק שמגיעות באבקה או בטבליות לדוגמא.

צילום: מאגר תמונות 123RF


ייבוש הספירולינה לעומת ייבוש מקורות מזונות אחרים

ישנם מקורות מזון שגם שאחריי יובשו או חוממו ואיבדו חלק מהאיכויות שלהם עדיין בתהליך עיבוד כזה או אחר יהיה ניתן לקבל ערכים תזונתיים אחרים שדווקא כן יכולים או צריכים לעבור תהליך בישול או ייבוש כדי למצות ערכים תזונתיים נוספים אחרים.

מתוך מחקרים עולה שלא כך עם הספירולינה, חשיפת האצה לחום רב עלול לגרום לפגיעה רבה בערכייה התזונתיים ואיבוד חלבוני רב ובספירולינה זה אכן משמעותי, היא הרי מוכרת בזכות כל חומצות האמינו – החלבונים שיש בה ולא רק.

אם בכל זאת חשקתם בספירולינה במצבה המייובש תשמחו לגלות שכיום הספירולינה עולה מדרגה ומצטרפת אל שיטת הייבוש הנא- ייבוש RAW.

לאחר שהספירולינה נמצאת איתנו כבר יותר משניי עשורים, עובדה וייובשה בשלל דרכים, טובות יותר או פחות, כיום מתקיימת שיטה חדשה ונוספת שנקראית ייבוש

שהוא למעשה ייבוש שמתבצע בתנאי של חום מינימילי או ייבוש ע"י השמש,RAW

על מנת לשמר את ערכיי התזונה של הספירולינה ככל האפשר, כמו שמירה על כמות החלבונים הרבים שיש באצה, נוגדי החמצון החיוניים ושאר הויטמינים והמינרלים שיש לספירולינה להציע.

על אף אופייה הפופולרי של הספירולינה, היא מוערכת בחשיבותה זמן קצר יחסית לעומת הזמן שהאצה הזו קיימת, חשוב לזכור שספירולינה היא אחת מהתצורות הפרימטיביות שמתקיימות עדיין בעולם שלנו, התצורה הספירלית שלה שקיימת יותר מ 3.5 ביליון שנים היא תצורה די פרהיסטורית ששרדה עד היום ובזכות התצורה הזו היא יכולה להתקיים גם בחלל.

מכך עולה גם שהיא אכן כנראה דורשת מאיתנו להתייחס אלייה בהתאם, לצרוך אותה באופן הכי קרוב למצבה הנא והטבעי על מנת להינות ממה שיש לה להציע לנו.

צילום: מאגר תמונות 123RF